HERITAGE


Історія американських рейнджерів - це довга і яскрава сага про хоробрість, відвагу і видатні лідерські якості. Це історія про людей, чиї навички в мистецтві ведення бою мало ким були перевершені. Тут описані лише великі з їх численних подвигів.


З самого початку рейнджери виконували завдання охорони, до тих пір поки рота Незалежних рейнджерів Бенджаміна Черча з Плімутські колонії не продемонструвала успіхи в рейдах проти ворожих індіанців під час війни короля Філіпа у 1675 р. У 1756 р. майор Роберт Роджерс, уродженець Нью-Хемпшира, завербував дев'ять рот американських колоністів для війни на боці англійців під час Франко-індіанської війни. Методи бойових дій рейнджерів мали схожість з діями жителів американських прикордонних поселень, проте майор Роджерс був першим, хто зібрав і об'єднав їх в постійно організовану бойову силу.


Громадянська війна в США знову стала приводом для створення спеціальних підрозділів, подібних рейнджерам. Джон Мосбі, знавець рішучого і грамотного використання кавалерії, був одним з найбільш видатних рейнджерів Конфедерації. Він вірив, що за допомогою швидких і раптових дій він може змусити свого супротивника охороняти сотні пунктів одночасно. Тоді він міг би напасти на одне з найуразливіших місць і бути впевненим у своїй значній перевазі.


Зі вступом Америки в Другу Світову війну, рейнджери знову почали вписувати свої імена на сторінки історії. 19 червня 1942 майор Вільям О. Дарбі організував і ввів в дію 1-й батальйон рейнджерів. Особовий склад цілком складався з персонально відібраних добровольців, 50 з них беруть участь у рейді на Дьепп на північному узбережжі Франції разом з англійськими і канадськими «командос». 1-й, 3-й і 4-й батальйони рейнджерів відзначилися в кампаніях в Північній Африці, Сицилії та Італії. Батальйони рейнджерів майора Дарбі очолили висадку 7-й армії в Джелі і Ліката під час вторгнення на Сицилію і зіграли ключову роль у подальшій кампанії, яка завершилася взяттям Мессіни. Вони проникли за лінію фронту і зробили атаку проти Цистерни, де вночі в ближньому штиковому і рукопашному бою фактично знищили цілий німецький парашутний полк. 2-й та 5-й батальйони рейнджерів брали участь у висадці в Нормандії, в день «Д» на ділянці «Омаха», під час цих тяжких боїв на пляжі рейнджери отримали свій офіційний девіз. Оскільки на ділянці «Омаха» ситуація стала критичною, командир 29-ї піхотної дивізії вирішив, що сили вторгнення повинні очистити пляж і прибережну ділянку. Тоді він повернувся до підполковника Максу Шнейдера, командиру 5-го батальйону рейнджерів і сказав: «Рейнджери, ведіть за собою!» (Rangers lead the way!). 5-й батальйон рейнджерів очолив атаку і тим самим забезпечив можливість союзникам вирватися з плацдармів вглиб країни.6-й батальйон рейнджерів, діючи на Тихому океані, виконував завдання за лінією фронту, які включали в себе розвідку і розвідувально-ударні дії, далекі рейди. Це було перше американський підрозділ, який повернувся на Філіппіни, знищивши ключові берегові укріплення перед вторгненням. Посилена рота 6-го батальйону рейнджерів склала рятувальну групу, яка звільняла американських і союзних військовополонених з японського табору на Кабанатуане.


Відразу після раптового початку Корейської війни в червні 1950 р., З добровольців, які служили в американських частинах в Японії, була сформована рота рейнджерів 8-ї армії. Рота пройшла підготовку в Кореї і відзначилася в боях під час наступу до річки Ялу, виконуючи завдання особливого призначення та розвідувально-ударні дії. У листопаді 1950 р. під час масованого вторгнення китайських військ, це невеликий підрозділ, незважаючи на значне кількісне перевагу противника, відобразило п'ять атак на свої позиції.


У 1950 і 1951 р., Понад 700 чоловік з парашутно-десантних рот рейнджерів билися на фронті в Кореї в кожній американській піхотної дивізії. Проводячи атаки з землі, води і повітря, ці шість рот рейнджерів здійснювали рейди, операції по глибокому проникненню і влаштуванню засідок проти північно-корейських і китайських військ. Вони були першими рейнджерами в історії що здійснили бойові стрибки. Після вторгнення китайців, ці рейнджери були першими американцями, які повторно перетнули 38-у паралель. Солдати шести рот рейнджерів, що билися в Кореї, дорогою ціною заплатили за свободу. Кожен дев'ятий солдатів цього хороброго братства загинув на полях Кореї.


Під час В'єтнамської війни, чотирнадцять рот рейнджерів, що складаються з високо мотивованих добровольців, служили на великій території від дельти Меконгу до демілітаризованої зони. Виділені в окрему бригаду, дивізію і польові підрозділи, вони проводили дальню розвідку та операції по закріпленню успіху на територіях, контрольованих противником, надаючи цінну розвідувальну інформацію. Спочатку позначені як далекі розвідувальні патрулі, пізніше як роти глибинної розвідки, ці підрозділи були пізніше перейменовані в піхотні роти С, D, E, F, G, H, I, K, L, M, N, O і P рейнджерів 75-го піхотного полку.Як наслідок В'єтнаму, визнаючи необхідність в високопідготовленим і високомобільних силах негайного реагування, начальник штабу Армії США, генерал Абрамс віддав наказ про формування перших з часів Другої Світової війни підрозділів рейнджерів батальйонного рівня, а саме 1-го і 2-го батальйону рейнджерів 75-го піхотного полку. 1-й батальйон проходив підготовку в Форт Беннінг, штат Джорджія і приступив до обов’язків 8 лютого 1974 у Форті Стюарт, штат Джорджія разом з 2-м батальйоном, який приступив до обов’язків 3 жовтня 1974. 1-й батальйон зараз дислокується на авіабазі Хантер, штат Джорджія, а 2-й батальйон - у Форт Люіс, штат Вашингтон.


Далекоглядність рішення генерала Абрамса, так само як і бойова ефективність батальйонів рейнджерів, були доведені під час вторгнення Сполучених Штатів на острів Гренада в жовтні 1983 р., Для захисту американських громадян і відновлення демократії. Як і очікувалося, рейнджери вели за собою інших! Під час цієї операції під кодовою назвою «Раптова Лють» батальйони рейнджерів провели ризиковану, низьковисотну десантно-штурмову операцію для захоплення аеродрому в Пойнт-Салінас, а потім вели бойові дії протягом декількох днів, щоб знищити пункти опору і врятувати американських студентів-медиків.


В результаті продемонстрованої батальйонами рейнджерів ефективності, Міністерство Армії оголосило в 1984 р. про збільшення чисельності підрозділів рейнджерів до найвищого рівня за останні 40 років шляхом формування ще одного батальйону рейнджерів і штабу полку рейнджерів. Ці нові підрозділи, 3-й батальйон рейнджерів і штабна рота рейнджерів 75-го піхотного полку збільшили потужність армії більш ніж на 2000 солдатів. 3 лютого 1986 75-й піхотний полк був перейменований в 75-й полк рейнджерів.20 грудня 1989 75-й полк рейнджерів був знову покликаний для того, щоб продемонструвати свою ефективність в бою. Вперше з часів реорганізації в 1984 р., Штаб і всі три батальйони рейнджерів брали участь в операції «Справедлива Справа» в Панамі. Під час цієї операції, 75-й полк рейнджерів в перших рядах висадився в Панамі парашутним способом на аеропорт Торрійос / Токумен та аеродром Ріо-Хато, щоб забезпечити відновлення демократії в Панамі і захистити життя американських громадян. У період з 20 грудня 1989 по 7 січня 1990 р., в Панамі вирішувалися численні супутні завдання. На початку 1991 р., Підрозділи 75-го полку рейнджерів були розгорнуті в Саудівській Аравії для участі в операції «Буря в пустелі».


В серпні 1993 року, частини 3-го батальйону 75-й полку рейнджерів, були розгорнуті в Сомалі, щоб допомогти силам Організації Об'єднаних Націй в наведенні порядку. 3 жовтня 1993 рейнджери провели сміливий рейд з 1st SFOD. Протягом майже 18 годин рейнджери вели запеклий бій в якому було знищенню близько 600 сомалійців.Після подій 11 вересня 2001 року, рейнджери відігравали провідну роль у глобальній війні з тероризмом. 19 жовтня 2001 75-й полк рейнджерів очолив вхід сухопутних військ в Афганістан під час початку операції «Непохитна Свобода». 28 березня 2003, 3-й батальйон був залучений до повітряного десанту в Іраку, на підтримку операції «Свобода Іраку».


Сьогодні рейнджери з усіх чотирьох батальйонів продовжують відігравати провідну роль у глобальній війні з тероризмом. 75 полк рейнджерів продовжує ведення бойових дій з силами спеціальних операцій і коаліційними силами в підтримку операцій «Непохитна Свобода» і «Свобода Іраку».
Создан 09 окт 2011